Tiskové zprávy

AKTUÁLNĚ ZE ŽENEVY - MITSUBISHI MOTORS PŘEDSTAVILO V CELOSVĚTOVÉ PREMIÉŘE NOVÉ KOMPAKTNÍ SUV ASX

05. 03. 2019 | ASX nové | MY20 | Produktové

Společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) na ženevském autosalonu (5.-17. března 2019) odhalí ve světové premiéře kompaktní SUV Mitsubishi ASX v modelovém provedení 2020.

Od uvedení v roce 2009 prodalo Mitsubishi v cca 90 zemích na 1,32 milionu vozů ASX. Největšími trhy jsou Severní Amerika, Evropa, Austrálie a Čína. V současnosti je ASX třetím nejlépe prodávaným modelem MMC a zároveň klíčovou součástí globální strategie uvedené firmy.

Design karoserie prodělal zásadní revizi v duchu designové filozofie „Robustní a důvtipný“, která je vyjádřením celosvětového sloganu MMC „Drive your Ambition“.

 

Základní přehled

ASX je kompaktní SUV určené především do města, nabízející však univerzální využitelnost, díky níž je dokonalým společníkem ve všech situacích, od každodenního dojíždění až po vzrušující výpravy do neznáma. Díky lehké a kompaktní karoserii v kombinaci s lepším výhledem daným vyšší polohou za volantem dokáže ASX nabídnout vynikající ovladatelnost a intuitivní jízdní vlastnosti.

Pro evropské trhy nabídne ASX pohonnou jednotku 2,0 litru 16v MIVEC*2 v kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou nebo bezestupňovým (CVT) ústrojím INVECS*3-III se šestistupňovým režimem sportovního řazení. Zákazníci mohou volit mezi pohonem předních kol, nebo pohonem 4x4.

ASX rovněž nabízí uklidňující pocit bezpečí, za nímž stojí např. vyspělá bezpečnostní konstrukce karoserie RISE nebo brzdný systém pro zmírňování následků čelní kolize (FCM).

Hlavní změny 

  1. Výrazná změna designu
  • Koncepce

Designová koncepce nese označení „Impact and Impulse“. Kultivovaný a originální design vedle robustnosti – typické pro vozy značky Mitsubishi – hlásá výrazný image, lákající řidiče k tomu, aby dali průchod svému nutkání a zhostili se nových výzev.

  • Čelní pohled

Nové ASX zhmotňuje další vývojovou fázi koncepce DYNAMIC SHIELD, zaměřenou na ztvárnění přední partie vozidla.

Nárazník obepínající předek vozidla vyjadřuje ústřední ochranný tvar, zatímco pravoúhlé vodorovné a svislé křivky masky chladiče a ochranného krytu pod nárazníkem značí pevnost a odolnost. Díky novému stylistickému ztvárnění je kapota hlubší, čímž přispívá k výraznějšímu vzhledu celé přední partie. Charakteristický design vozů Mitsubishi při pohledu zpředu stvrzuje nepřehlédnutelné uspořádání LED světel se směrovými a mlhovými světly po krajích nárazníku.

  • Pohled zezadu

ASX používá zadní skupinové LED svítilny v elegantním provedení, které je protaženo napříč celou šířkou vozidla ke zdůraznění široce rozkročeného postoje. Robustní vzezření stvrzuje i provedení ochranného krytu pod nárazníkem.

  • Barva

ASX je nyní k dispozici ve svěžím a nápadně zářivém odstínu Red Diamond, sportovním a vitálním odstínu Sunshine Orange nebo elegantním a kultivovaném odstínu Oak Brown.

  1. Vylepšení soustavy SDA

Vylepšený audiosystém SDA (Smartphone-link Display Audio) nyní nabízí pokročilejší funkce konektivity.

  • Úhlopříčka displeje se zvětšila ze 7 na 8 palců. Na obrazovce systému SDA lze nyní přehrávat videa uložená na USB paměťových zařízeních.
  • Vozy v nejvyšší výbavě standardně nabízejí navigační systém Tom Tom. Po připojením k Internetu přes chytrý telefon jsou nyní k dispozici dopravní informace v reálném čase.
  • Brzy bude k dispozici aplikace využívající informace z rychloměru, počítadla kilometrů a výstražných kontrolek, stejně tak jako další palubní údaje vozidla. Aplikace bude např. kontrolovat zbývající palivo a navede řidiče k nejbližší čerpací stanici; také bude nabízet pokyny k optimální údržbě a prohlídkám.

MMC na níže uvedené adrese připravila speciální webové stránky s informacemi o svých výstavních exponátech na mezinárodním autosalonu v Ženevě 2019.

http://www.mitsubishi-motors.com/en/innovation/motorshow/2019/gms2019/

 

*Tiskové zprávy a fotografie je možné stáhnout k volnému použití na níže uvedených adresách.

[Knihovna Mitsubishi Motors]

https://library.mitsubishi-motors.com/contents/login.do

[Ženevský autosalon 2019 – speciální stránky pro média]

https://library.mitsubishi-motors.com/gms2019/

 


Související fotografie

ASX nové

Související video

ASX nové

Podobné soubory

Ke stažení