Tiskové zprávy

Eclipse Cross je novým držitelem ocenění „Good Design Award 2018“

05. 10. 2018 | Eclipse Cross | Produktové

 

Tokio, 3. října 2018: Kompaktní SUV Eclipse Cross od Mitsubishi Motors získalo designové ocenění ‚Good Design Award 2018‘ v soutěži pořádané pod záštitou Japonského institutu na podporu designu.

Výbor porotců soutěže Good Design Award vyslovil vysoké uznání designu modelu Eclipse Cross, jenž komentoval slovy: „Smělý klínovitý profil je velice markantní. Charakteristické křivky, ostře se zařezávající do boků, jsou mimořádně výrazné. Vidíme zde také jasné stylistické ztvárnění s důrazem na každý detail, kdy na jedné straně návrháři umístili kliky dveří v této křivce s cílem sjednotit vzhled, ale na druhé straně horizontálně rozdělili zadní okno kvůli zachování dobrého výhledu. Zapůsobilo na nás, jak ztvárnění využívá různé profily hran v přední a zadní části střechy s cílem vytvořit siluetu připomínající kupé, kdy však v kabině zároveň nabízí dostatek místa a pohodlí, jak se od vozů SUV žádá.“

Eclipse Cross spojuje ostré rysy kupé, dynamický charakter SUV a charakteristické ztvárnění a jízdní schopnosti Mitsubishi. Z dalších markantních vlastností jmenujme design, který majitele motivuje vyrazit na cesty a užít si nových dobrodružství; technologii řízení pohonu všech kol, která stojí za příjemnou a uklidňující jistotou znásobující požitek z jízdy; a funkce konektivity inspirující k novým dobrodružstvím.

Eclipse Cross svým pojetím exteriéru evokuje nový vzhled SUV v podobě kupé. Vysoká pozice nad vozovkou, velká světlá výška a prostorná kabina typická pro formát SUV jde ruku v ruce s křivkami, které vozu propůjčují klínový profil, zdůrazněný okenní čárou a nápadnou charakteristickou křivkou, ostře skloněným zadním oknem, zádí s krátkým převisem a vertikální výklopnou zádí, resp. svalnatými blatníky s nápadně vytaženými lemy.

 

Poznámka 1…soutěž Good Design Award od svého založení v roce 1957 je v Japonsku jediným komplexním hodnocením a projevem uznání za design s využitím systému ‚G Mark‘ (Good Design Product Selection System – systém výběru produktů Good Design). Uvedené hnutí po celých 60 let své existence usiluje o rozvoj průmyslu a zvyšování kvality života v Japonsku prostřednictvím designu; doposud předalo více než 45 tisíc ocenění G Mark. Hodnocení se postupem doby vyvinulo v globální klání návrhářů za účasti mnoha různých společností a organizací z celého světa, účastnících se aktivit uvedeného hnutí; příslušný symbol ‚G Mark‘ je široce uznávanou značkou produktů pyšnících se špičkovým designem.


Související fotografie

Eclipse Cross

Podobné soubory

Ke stažení