Tiskové zprávy

ECLIPSE CROSS PRO ARMA DEI CARABINIERI

30. 11. 2018 | Eclipse Cross | MY18 | Produktové

Atraktivní design, nejnovější technologie, ale především agilita a bezpečnost. To jsou důležité atributy, které od svého představení charakterizují Mitsubishi Eclipse Cross, nejnovější SUV japonské automobilky se třemi diamanty ve znaku.

SUV kupé Mitsubishi Eclipse Cross ale nyní, díky spolupráci s italskou státní policií, nosí nový prestižní kabát: oficiální uniformu Arma dei Carabinieri. Dva vozy speciálně upravené pro vykonávání operativní pohotovostní služby po celé krajině už byly předané k dispozici státní policii Arma dei Carabinieri.

Mitsubishi a Arma dei Carabinieri vybrali model Eclipse Cross pro jeho výkonný motor 1,5 MIVEC turbo a vysokou úroveň bezpečnosti, kterou ve všech jízdních podmínkách a terénech garantuje unikátní pohon všech kol S-AWC (Super All Wheel Control).

Dva vozy Eclipse Cross byly předány na generálním velitelství v Římě. Nejdříve budou sloužit v oddílech Carabiníků v Římě a v Miláně, jednak při plnění speciálních úkolů jako je akutní přeprava orgánů a krve, ale i v průběhu operativních účelů jako je ochrana území.

Mitsubishi je poctěné tím, že může podpořit Arma dei Carabinieri v rámci těchto aktivit, které mají významný společenský a humanitární význam.

Spolupráce mezi Mitsubishi a Arma dei Carabinieri navazuje na předcházející úspěšnou  spolupráci z minulosti, kdy Mitsubishi dodalo italské státní policii více kusů speciálně upraveného obrněného off-roadu Mitsubishi Pajero pro využití ve vysokorizikových oblastech jako je například Afganistán a Irák, kde byly nasazeny při plnění důležitých operací, v rámci kterých znovu potvrdily svoji příkladnou spolehlivost.

„Jsme hrdí na to, že můžeme pokračovat ve spolupráci s Arma dei Carabinieri – uvedl při této příležitosti Luca Ronconi, generální ředitel společnosti Mitsubishi Motors Automobili Italia, která začala už před několika lety dodáním prvního upraveného vozu Mitsubishi Pajero. Naše partnerství pokračovalo v roce 2014, kdy si Arma vybrala náš elektromobil Mitsubishi i-MiEV, aby co nejlépe čelila důležité ekologické výzvě a ekologicky udržitelné mobilitě. Společnost Mitsubishi Motors Automobili Italia je připravena být i nadále v plné míře nápomocná při plnění rostoucích operativních potřeb Arma dei Carabinieri i v budoucnosti.


Podobné soubory

Ke stažení