Tiskové zprávy

MITSUBISHI MOTORS - FINANČNÍ VÝSLEDKY ZA PRVNÍCH DEVĚT MĚSÍCŮ FISKÁLNÍHO ROKU 2018

06. 02. 2019 | O společnosti

Společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) dnes oznámila finanční výsledky za devítiměsíční období končící 31. prosince 2018.

 

1. Finanční výsledky za devět měsíců fiskálního roku 2018 – klíčové ukazatele

Společnost Mitsubishi Motors oznámila čisté tržby v objemu 1 794,1 mld. jenů za devítiměsíční období končící 31. prosince 2018 (meziroční nárůst o 18,2 %). Provozní zisk vzrostl z 64,6 mld. jenů za stejné období fiskálního roku 2017 na 85,0 mld. jenů při marži provozního zisku na úrovni 4,7 %. Čistý zisk dosáhl 69,2 mld. jenů.

(mld. jenů)

1.-3. kvartál – 9 měsíců (duben - prosinec)

(absolutně) Rozdíl

Prodejní objem (v tis. ks)

Čisté tržby

Provozní zisk (marže)

Běžný zisk

Čistý zisk

*1 Čistý zisk připadající na majitele mateřské společnosti

 

2. Celosvětové prodeje

Celosvětové prodeje za devět měsíců fiskálního roku do 31. prosince 2018 meziročně vzrostly o 15 % na 894 tisíc vozů.

Prodeje v regionu ASEAN meziročně vzrostly o 27 % na 235 tisíc vozů, především díky silné poptávce po modelu XPANDER, představujícím MPV-crossover příští generace.

Prodeje v Evropě meziročně vzrostly o 29 % na 168 tisíc vozů, na čemž má podíl poptávka po modelech Eclipse Cross a Outlander PHEV v západní Evropě, resp. lokálně vyráběném modelu Outlander v Rusku.

Objemy prodeje se meziročně zvýšily ve všech regionech, včetně našeho nejdůležitějšího trhu, kterým je Oceánie, našich důležitých trhů v Severní Americe a Číně i dalších trhů. Postupujeme tak v souladu s našimi celoročními plány, které jsme zveřejnili počátkem aktuálního fiskálního roku.

 

3. Předpověď konsolidovaných finančních výsledků za celý fiskální rok 2018

Níže uvádíme naši předpověď konsolidovaných finančních výsledků za celý fiskální rok 2018; údaje jsou shodné s těmi, které jsme předložili na tokijské burze cenných papírů v květnu roku 2018.

 Legenda k tabulce viz výše

Komentuje Osamu Masuko, předseda a generální ředitel společnosti Mitsubishi Motors: „Až do třetího čtvrtletí jsme čelili negativním dopadům směnných kurzů na rozvojových trzích a v oblasti komodit, stejně tak jako opakovaným přírodním katastrofám v Japonsku. I přes tyto okolnosti se nám podařilo dosáhnout celkového meziročního nárůstu a pojistit si úroveň blízkou našemu plánu ve smyslu prodejních objemů, čistých tržeb i provozního zisku.

Vedle zpomalující poptávky na hlavních trzích jako jsou Spojené státy a Čína musíme i nadále čelit vlivům nestabilních směnných kurzů. Nepolevíme v naší snaze snižovat náklady a především v našem úsilí dosáhnout celoročních cílů.

Neděláme si velké naděje, že momentální obtížné podmínky v tomto odvětví jsou pouze dočasného charakteru, takže začneme tím, že předefinujeme naši ‚Vizi pro Mitsubishi Motors‘ jako strategii přežití a postupného růstu rentability v trvale udržitelném duchu s využitím synergií aliance v našem měřítku.”


Související fotografie

Outlander PHEV

Podobné soubory

Ke stažení