Tiskové zprávy

Mitsubishi Motors zahájí v Číně výrobu zbrusu nového elektromobilu EUPHEME EV

02. 11. 2018 | Ostatní modely | Produktové

Společnost GAC Mitsubishi Motors zahájí v Číně výrobu zbrusu nového elektrického SUV s označením Eupheme EV.

GAC Mitsubishi Motors (GMMC) je podnik se společnou majetkovou účastí Mitsubishi Motors Corporation, Guangzhou Automobile Group (GAC) a Mitsubishi Corporation. Model Eupheme EV navrhla GAC a bude se vyrábět v závodu GMMC ve městě Čchang-ša (provincie Chu-nan).

Nový model podporuje cíle strategického růstu Mitsubishi Motors a GAC, přispívá k rozvoji vyspělého automobilového průmyslu a napomůže k rychlejšímu etablování technologií vozidel NEV*1 („New Energy Vehicle“) na největším automobilovém trhu světa.

Model Eupheme EV bude nejprve uveden ve dvanácti klíčových čínských městech (např. Peking, Čchang-ša, Kanton, Šen-čen, Chang-čou a Tchien-ťin) a ještě v letošním roce se trh rozšíří o další lokality po celé zemi.

Elektromobil Eupheme EV vykazuje dojezd 410 km (dle metodiky měření platné v Číně) s pohodlím a vnitřním prostorem karoserie SUV. Vůz s cenovkou od 135 800 juanů*2 (cca 20 000 USD) je vyspělým a ekologickým modelem kategorie SUV pro čínské zákazníky.

Ambice společnosti v Číně komentuje Osamu Masuko, generální ředitel Mitsubishi Motors: „Uvedení modelu Eupheme EV navazuje na dřívější představení plug-in hybridního modelu Eupheme (PHEV) SUV a pro GMMC jde o další důležitý milník. Ukazuje na klíčovou roli technologií elektromobilů v naplňování potřeb čínských spotřebitelů a podporuje celý automobilový průmysl v Číně. Čína je jedním z nejdůležitějších trhů, a proto očekáváme, že se nám podaří v této zemi výrazně zlepšit naši pozici v rámci plánu DRIVE FOR GROWTH.“

GMMC jakožto platforma strategického partnerství, prodeje a výroby v Číně sehraje v tříletém strategickém plánu DRIVE FOR GROWTH Mitsubishi Motors klíčovou podpůrnou roli. Do roku 2019 plánuje Mitsubishi Motors opět posílit své aktivity v rámci celé Číny a prostřednictvím své sítě prodejců více než zdvojnásobit počet prodaných vozů oproti roku 2016. Společnost se v této zemi rovněž zaměří na rozšíření modelové řady vozidel s pohonem všech kol a plug-in hybridních SUV.

*1: Vozidla typu NEV (New Energy Vehicle) jsou v Číně definována jako čisté elektromobily, plug-in hybridy nebo vozidla poháněná palivovými články.

*2: Cena včetně dotace vztahující se na vozidla typu NEV.

 

O GAC Mitsubishi Motors (GMMC)

Společnost GMMC se sídlem ve městě Čchang-ša (provincie Chu-nan) byla založena roku 2012 jako podnik se společnou majetkovou účastí (joint venture) Guangzhou Automobile Group (vlastnický podíl 50 %), Mitsubishi Motors Corporation (30 %) a Mitsubishi Corporation (20 %). GMMC zaměstnává 4 100 pracovníků a v Číně funguje jako prodejní a distribuční platforma vozidel značek GAC a MMC. Uvedená společnost každoročně vyrobí více než 270 000 vozů (modely ASX a Outlander automobilky Mitsubishi Motors, resp. modely Eupheme a Eupheme EV skupiny GAC). GMMC má na území Číny více než 300 prodejních a servisních zastoupení.

 

Mitsubishi Motors spouští lokální výrobu motorů a rozšiřuje své výzkumné a vývojové centrum

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) oznámila dva významné milníky v rámci rozšiřování svých podnikatelských aktivit v Číně. GAC Mitsubishi Motors (GMMC) spustil výrobu spalovacích motorů 4B4 a 4J1 a dále slavnostně zahájil výstavbu výzkumného a vývojového centra, jehož otevření je naplánováno na rok 2020.

Nová motorárna disponuje roční výrobní kapacitou 200 000 jednotek (za standardního provozu). Bude produkovat nový přeplňovaný benzínový čtyřválec 1,5 litru s přímým vstřikováním paliva (motor 4B4) a příznivými ekologickými parametry, určený pro zástavbu do SUV Eclipse Cross. V uvedeném závodu se budou dále vyrábět jednotky 4J1 pro lokálně vyráběné SUV Outlander.

Díky lokální výrobě motorů se zvýší cenová konkurenceschopnost s dalším posílením pozice na největším automobilovém trhu světa. Kromě navýšení počtu pracovníků v novém závodu se výroba odrazí i ve vytvoření dalších pracovních míst v rámci dodavatelského řetězce.

Mitsubishi Motors letos na podzim představí Eclipse Cross na místním trhu, čímž rozšíří svoji modelovou nabídku při současném posílení značky vyrábějící modely SUV s podporou lokální prodejní sítě.

GMMC se rovněž dohodla s městem Čchang-ša na rozšíření a přestěhování do nově založeného výzkumného a vývojového centra na území o rozloze 41 hektarů (vč. zkušební dráhy). Toto centrum opět posílí technologické vývojové kapacity GMMC v rámci naplňování poptávky místního trhu v Číně.

 


Související fotografie

Ostatní modely

Podobné soubory

Ke stažení