Tiskové zprávy

NOVÉ ASX 2023 - GLOBÁLNÍ PREMIÉRA

20. 09. 2022 | Nové ASX | MY23 | Produktové

 

 • Nové Mitsubishi ASX bylo dnes odhaleno v rámci online prezentace
 • Pokročilé technologie: kompletní sestava funkcí ADAS a palubního infotainmentu
 • Malé SUV s nejmodernějšími technologiemi a pohonnými jednotkami vč. plug-in hybridního (PHEV), plně hybridního (HEV) a mild-hybridního ústrojí
 • Benzínový motor 1,0
 • V autosalonech od března 2023; na podzim 2023 bude následovat nový COLT

 

Společnost Mitsubishi Motors Europe dnes poprvé v rámci speciální online prezentace představila ASX nové generace. Nové Mitsubishi ASX (Active Sports X-over), posazené doprostřed klíčového evropského segmentu malých SUV, svým vzhledem navazuje na předchozí generaci modelu ASX, pro nějž se v Evropě rozhodlo bezmála 380 000 zákazníků.

 

Nové ASX, vyvinuté speciálně pro evropský trh, je postavené na podvozkové platformě CMF-B automobilové aliance Renault-Nissan-Mitsubishi. Přichází se širokou nabídkou pohonných jednotek vč. plug-in hybridního (PHEV), plně hybridního (HEV) a mild-hybridního ústrojí.

 

„Převažujícím trendem na dnešním evropském trhu je rostoucí zájem o SUV a elektrifikaci, což bude zřejmě i pokračovat – nové ASX jako elektrifikované SUV s kompletní sestavou vyspělých technologií a palubního infotainmentu tak na evropském trhu dokonale zapadne,“ uvedl Frank Krol, prezident a generální ředitel Mitsubishi Motors Europe.

 

Dynamický štít

Nové ASX zaujme výraznou čelní partií s označením „Dynamický štít“, jejímž prostřednictvím vozy značky Mitsubishi poukazují na svůj robustní a dynamický charakter. Součástí přední partie je i trojice diamantů v ikonickém znaku Mitsubishi.

 

Boční profil spojuje splývající siluetu se svalnatými a zvýšenými boky karoserie ve prospěch agilního a sportovního postoje. Efektní vzhled ASX dokreslují 17" nebo 18" kola.

 

Všestranně sportovní design pak doplňuje záď vozu - světla podobně jako na přídi tvoří výrazné LED zdroje. Zadní profil zkrášluje nově koncipovaný tovární emblém ASX a vymodelované slovní označení Mitsubishi napříč zádí.

 

Ihned od uvedení vozu na trh bude na výběr šest odstínů karoserie – ve vyšších výbavových stupních též ve dvoubarevném lakování (v kombinaci s černou střechou).

 

Všestrannost

Interiér nového ASX překypuje nejnovějšími technologiemi palubního infotainmentu, spojuje styl a pohodlí s prostorností a všestranností, jakož i zavazadelníkem o objemu 332 litrů (podle VDA), který je možné posunutím zadní lavice do krajní polohy vpředu zvětšit o dalších 69 litrů (VDA).

 

Technologie

Snadný přístup do nového ASX zajišťuje systém bezklíčového ovládání, který je standardní součástí všech výbavových linií (kromě základní). Když se řidič přiblíží k vozu na vzdálenost přibližně jeden metr, systém rozpozná hands-free kartu a automaticky odemkne dveře vozu. Podobně funguje i při vystupování – jakmile se hands-free karta vzdálí více než cca 1 metr od vozu a systém ji přestane detekovat, automaticky zamkne dveře vozu.

Pohodlí

Nastupování a vystupování usnadňuje zvýšená poloha sezení, která je mezi majiteli vozů SUV široce oceňována. Pro interiér jsou v nabídce různé druhy látkových i kožených čalounění podle stupně výbavy; o příjemnou teplotu v kabině po celý rok se stará systém klimatizace; pohodlí v zimních měsících zvyšuje vyhřívání sedadel a vyhřívání volantu.

 

Infotainment

Centrální jednotka SDA (Smartphone-link Display Audio) funguje jako základní rozhraní řidiče, palubních systémů a infotainmentu. Jednotka SDA zahrnuje displej o velikosti 7“, resp. 9,3" vč. standardního bezdrátového připojování chytrých telefonů (Apple CarPlay® a Android Auto™); v nejvyšších verzích najdeme i prémiový hudební systém BOSE®.

 

Možnosti personalizace

Vyšší úrovně výbavy zahrnují vestavěnou 3D navigaci a celou řadu možností personalizace od uživatelských profilů a widgetů až po jízdní režimy prostřednictvím systému Multi-Sense.

 

Digitální přístrojový štít

Možnosti uživatelských úprav se týkají i samotného přístrojového štítu. Pro nové ASX jsou k dispozici tři různé úrovně přístrojového štítu, od základního analogového systému s vestavěným displejem o velikosti 4,2" přes nastavitelný 7" digitální štít střední úrovně až po plně přizpůsobitelný 10" digitální přístrojový štít, v němž se mj. promítají pokyny navigace.

 

Systém Multi-Sense

Systém Multi-Sense, ovládaný prostřednictvím multimediální jednotky SDA, umožňuje řidiči upravovat si na míru reakce řízení, adaptivní regulaci podvozku (DCC) a dávkování točivého momentu. Na výběr jsou tři jízdní režimy:

 • ECO*: je výchozím režimem s maximální provozní hospodárnosti
 • PURE**: pro čistě elektrickou jízdu
 • SPORT: maximální záběrové schopnosti; využívá adaptivní regulaci podvozku a nastavuje reakce řízení pro vyšší požitek za volantem
 • MY SENSE: umožňuje řidiči přizpůsobit si zážitky za volantem a upravovat dekorační osvětlení v interiéru s výběrem z osmi odstínů LED osvětlení

 

* provedení se spalovacím motorem, mild hybridním a plně hybridním pohonem

** plug-in hybridní provedení

 

Pasivní bezpečnost

ASX je již v základu vybaveno kompletní sestavou prvků pasivní bezpečnosti včetně čelních a bočních airbagů řidiče a předního spolujezdce, dvojice hlavových airbagů po obou stranách, bezpečnostních pásů s předpínači a omezovači zátěže, hlavových opěrek s ochranou proti poranění krční páteře a kotevních bodů ISOFIX pro dětské autosedačky.

 

K ochraně chodců pomáhá standardně dodávaný systém zmírňování následků čelní kolize (FCM). Konstrukce kapoty, předního nárazníku, světlometů a prostoru pod čelním sklem byla speciálně upravena tak, aby se snížila pravděpodobnost zranění v případě nehody.

 

Aktivní bezpečnost

Nové ASX je dále vybaveno celou sestavou prvků ADAS (pokročilé systémy na podporu řízení) pro maximální bezpečnost a cestování bez obav.

 

Standardní výbava všech verzí: systém zmírňování následků čelní kolize s ochranou chodců, signalizace vzdálenosti, varování při opuštění jízdního pruhu, asistent pro udržení jízdy v jízdním pruhu, rozpoznávání dopravních značek, tempomat, parkovací senzory a parkovací kamera.

 

K dispozici pro vyšší výbavové linie: systém pro sledování slepých úhlů, asistent pro vystřeďování v jízdním pruhu, omezovač rychlosti, adaptivní tempomat (s funkcí Stop & Go) a automatické přepínání dálkových světel.

 

Systém MI-PILOT

Systém MI-PILOT (Mitsubishi Intelligent – PILOT), který je k dispozici pro nejvyšší výbavové linie ASX s automatickou převodovkou a provedení HEV a PHEV, kombinuje adaptivní tempomat (ACC) a asistent pro vystřeďování v jízdním pruhu (LCA).

 

Systém DCC (adaptivní regulace podvozku)

Systém DCC v závislosti na jízdním režimu navoleném prostřednictvím systému Multi-Sense analyzuje jízdní situaci (během zatáčení) a podle potřeby samostatně přibrzďuje jednotlivá kola k zajištění optimální jízdní trajektorie pro sebejistý průjezd celou zatáčkou.

 

Pohony

ASX nové generace přináší širokou nabídku vyspělých a elektrifikovaných pohonných ústrojí v souladu s různorodými potřebami evropských zájemců o městská SUV – od nízkých emisí a spotřebu paliva až po výkony.

 

Motor 1,0 MPI-T

Základem je pokrokový benzínový tříválec 1,0 s přeplňováním, nabízený v kombinaci se šestistupňovou manuální převodovkou.

 

Motor 1,3 DI-T (mild hybrid)

Pro zákazníky toužící po vyšším výkonu je k dispozici přeplňovaná jednotka 1,3 s přímým vstřikováním paliva spojená s polohybridním systémem pohonu (mild hybrid), který zahrnuje startér/generátor energie s řemenovým pohonem a 12V lithium-iontovou baterii pro rekuperaci energie během zpomalování a brzdění, jakož i elektrický posilovač točivého momentu. Zákazníci mohou volit mezi šestistupňovou manuální převodovkou nebo sedmistupňovým dvouspojkovým automatem (7DCT).

 

 

Full hybrid

ASX nové generace bude prvním evropským modelem značky Mitsubishi s plně hybridním pohonem (HEV). Ten kombinuje benzínovou jednotku 1,6 se dvěma elektromotory a automatickou převodovkou podporující více režimů.

 

Plug-in Hybrid

Vrcholem modelové nabídky bude plug-in hybridní provedení (PHEV). Systém PHEV, zahrnující benzínový motor 1,6 ve spojení se dvěma elektromotory a baterií o kapacitě 10,5 kWh, je v segmentu B-SUV v rámci automobilové aliance Renault-Nissan-Mitsubishi jedinečný. Mitsubishi ASX nové generace tak kráčí ve šlépějích plug-in hybridních SUV Outlander PHEV a Eclipse Cross PHEV.

 

Všechny typy pohonů budou pro ASX k dispozici od uvedení vozu v březnu 2023 (modelová nabídka na jednotlivých trzích se může lišit).

 

Příslušenství

Zájemci o nové ASX budou moci vybírat ze široké řady prvků příslušenství a speciálně navržených paketů pro každý životní styl.

 

Záruka kvality Mitsubishi

Na ASX nové generace se podobně jako na všechna vozidla Mitsubishi prodávaná v Evropě vztahuje tzv. Záruka kvality Mitsubishi, která zahrnuje:

 • Pětiletou tovární záruku (s omezením na 100 000 km)
 • Dvanáctiletou záruku proti prorezivění karoserie
 • Osmiletou záruku na baterii systému pohonu (s omezením na 160 000 km)
 • Osmiletou záruku na kapacitu baterie systému pohonu (s omezením na 160 000 km)
 • Pětiletou asistenční službu (Asistenční paket Mitsubishi)

 

Nové ASX se bude vyrábět v závodu automobilky Renault ve španělském městě Valladolid

 

 

 


Související video

Nové ASX

Podobné soubory

Ke stažení