Tiskové zprávy

Nové ASX - 2023 - uvedení na trh

14. 04. 2023 | Nové ASX | MY23 | Produktové

 

ASX nové generace se u prodejců v ČR a SR objeví v průběhu dubna 2023; na podzim se k němu připojí zbrusu nový COLT, a rok 2023 by tak pro značku měl být klíčovým.

Nové ASX (zkr. „Active Sports X-over“), posazené doprostřed klíčového segmentu malých SUV, bylo vyvinuto speciálně pro evropský trh a svým vzhledem navazuje na předchozí generaci modelu ASX, pro nějž se v Evropě rozhodlo bezmála 380 000 zákazníků.

Dnešnímu evropskému trhu dominuje rostoucí podíl SUV a elektrifikace, přičemž tento trend by měl pokračovat i do budoucna. Evropa stojí na čele nových standardů a zákazníci od svých vozidel očekávají stále více. Pro značku důležité uvedení ASX nové generace je tak správně načasováno.

ASX nové generace je postaveno na podvozkové platformě CMF-B automobilové Aliance Renault-Nissan-Mitsubishi, a využívá tak synergické výhody Aliance, které zahrnují i širší nabídku pohonů včetně plug-in hybridu (PHEV), full-hybridu (HEV) a mild-hybridu, pokročilé bezpečnostní systémy a funkce infotainmentu a digitalizace, dnešními zákazníky očekávané. Nové ASX se bude vyrábět v závodu automobilky Renault ve španělském městě Valladolid.


Podobné soubory

Ke stažení