Tiskové zprávy

NOVÉ ASX - PŘEDSTAVENÍ NA JAŘE 2023

27. 01. 2022 | ASX 2020 | MY21 | O společnosti

 

 

  • Mitsubishi na jaře 2023 uvede na evropské trhy nové ASX ze segmentu kompaktních SUV
  • Nový model bude vybaven nejmodernějšími technologiemi a pohonnými jednotkami včetně plug-in hybridního (PHEV) a hybridního (HEV) ústrojí
  • Bude se tak jednat o třetí plug-in hybridní SUV značky Mitsubishi vedle modelů Outlander PHEV a Eclipse Cross PHEV

 

Společnost Mitsubishi Motors Europe dnes oznámila, že na jaře 2023 uvede na evropské trhy model ASX nové generace.

ASX nové generace nahradí současný model, který byl jedním z prvních SUV vstupujících na nově vznikající trh kompaktních SUV a zařadil se mezi nejúspěšnější modely značky Mitsubishi posledních let při prodejích bezmála 380 000 vozů (od uvedení v roce 2010).

ASX nové generace, spadající do samotného středu oblíbeného segmentu kompaktních SUV, nabídne kompletní balíček výbavy včetně nejnovějších technologií a ucelené nabídky pohonů – zahrnující plug-in hybridní (PHEV) a hybridní (HEV) ústrojí.

Mitsubishi Motors jako první uvedlo na trh plug-in hybridní SUV a od roku 2013 tak na evropských trzích prodalo přes 200 000** plug-in hybridních SUV. To vše díky úspěchům průkopnického Outlanderu PHEV a Eclipsu Cross PHEV uvedeného v roce 2021.

Nové ASX bude postaveno na podvozkové platformě CMF-B aliance Renault-Nissan-Mitsubishi a vyrábět se bude ve španělském závodu Valladollid automobilky Renault.

Komentuje Frank Krol, prezident a generální ředitel Mitsubishi Motors Europe:

„Mitsubishi Motors se chlubí bohatou tradicí v segmentu SUV a také bylo prvním výrobcem, který uvedl plug-in hybridní SUV, tedy Outlander PHEV a nyní Eclipse Cross PHEV. Obliba kategorie SUV v Evropě neustále roste, a jelikož se plug-in hybridy stávají mainstreamovou záležitostí, jsme připraveni navázat na tyto tradice příští generací modelu ASX. Těšíme se, až našim současným i budoucím zákazníkům nabídneme vysoce konkurenceschopnou novinku v naší modelové nabídce.“

 

* Prodeje modelu ASX v Evropě: 379 542 vozů (2010–2021)

** Prodeje modelu Outlander PHEV v Evropě: 199 784 vozů (2013–2021); prodeje modelu Eclipse Cross PHEV v Evropě: 9 858 vozů (leden–prosinec 2021)


Související fotografie

ASX 2020

Podobné soubory

Ke stažení