Tiskové zprávy

NOVÝ PREZIDENT A GENERÁLNÍ ŘEDITEL MME

24. 06. 2021 | MY21 | O společnosti

 

Eric Wepierre, současný prezident a generální ředitel Mitsubishi Motors Europe (MME), se rozhodl k datu 1. července 2021 opustit MME a věnovat se jiným příležitostem.

Téhož dne jej nahradí Frank Krol, který převezme pomyslnou štafetu v kontextu plánované změny obchodního modelu MME v evropském regionu.

Eric Wepierre nastoupil do MME v lednu 2020 s cílem posílit a rozvíjet v Evropě přední postavení Mitsubishi Motors ve strategickém segmentu elektrifikovaných SUV prostřednictvím globálního bestselleru Outlander PHEV.

Mimořádné okolnosti roku 2020 přinesly zásadní a neočekávaný aspekt odpovědnosti, provázející MME obdobím pandemie COVID-19 ve smyslu změny organizační struktury i obchodních aktivit při současném zahájení implementace celosvětového střednědobého plánu Mitsubishi Motors Corporation.

Během tohoto období se MME podařilo v Evropě udržet pozici jedničky, kterou se model Outlander PHEV těší mezi plug-in hybridními SUV 4x4, a současně se připravit na uvedení zbrusu nového modelu Eclipse Cross PHEV na evropský trh.

Období uplynulých 18 měsíců komentuje Eric Wepierre:

„Neočekávané události roku 2020 přinesly výzvu, kterou jsme si jen pár měsíců předtím nedokázali ani představit – provést naši společnost, naše zaměstnance i naše aktivity všemi bezprecedentními okolnostmi. Pociťuji nesmírnou hrdost na to, čeho celý tým MME za těchto okolností dokázal, a rád bych proto vyjádřil upřímné poděkování vedení i pracovníkům MME, a samozřejmě i našim partnerům z řad jednotlivých dovozců.“

Ke svému jmenování Frank Krol poznamenal:

„Jsem poctěn touto příležitostí vést MME v rámci našich příprav na novou etapu Mitsubishi Motors v Evropě. Jelikož z vlastních zkušeností znám vynikající pověst a zapálení pro značku Mitsubishi Motors napříč odvětvím v tomto regionu, myslím si, že můžeme stavět na pevných základech dalšího rozvoje Mitsubishi Motors v Evropě, od právě uvedeného Eclipse Cross PHEV až po představení nových modelů vyvinutých automobilkou Renault na platformách Aliance.“

Změny v nejvyšším vedení MME komentoval také John Signoriello – odpovědný za globální marketing a obchod Mitsubishi Motors Corporation:

„Od počátku loňského roku se Mitsubishi Motors Europe musela vyrovnávat s dopady probíhající pandemie COVID-19 a současně realizovat nezbytné strukturální změny v souvislosti s implementací střednědobého plánu MMC. Rádi bychom poděkovali Erikovi za jeho přínos pro vedení společnosti v tomto náročném období.“

Signoriello pokračoval:

„Frank Krol přináší spoustu zkušeností, kterých v Evropě nabyl během své dvacetileté praxe u Mitsubishi Motors v mnoha klíčových rolích – v prodeji a poprodejních službách, v centrále i na úrovni distributorů. Uvedené zkušenosti budou klíčové právě v kritickém období značky Mitsubishi Motors v Evropě, kde vstupujeme do další fáze budování nového obchodního modelu v rámci regionu s využitím podpory naší Aliance.“

 


Připojené soubory

Frank Krol

Podobné soubory

Ke stažení